olej, płótno, 50 x 50 cm, sygn. i dat. l.d.: J.J. 2021, sygn., dat. i opisany na odwrocie: JAROSŁAW |JAŚNIKOWSKI | OGNISTE ŁZY | RZYMÓWKA 10.02.2021/NR-835
Jarosław Jaśnikowski Od 1991 roku zajmuje się malarstwem, które prze lata ewoluowało ze sztuki pozostającej w nurcie science-fiction, przez sztukę surrealistyczną do stylistyki steampunkowej. Częstymi motywami, które pojawiają się na obrazach artysty są różnego rodzaju maszyny – parowozy, latające kolory oraz architektura (często nawiązująca do gotyku). Artysta na swoich płótnach kreuje zupełnie nowe światy, w których znane nam zasady nauki nie muszą obowiązywać. Prace Jaśnikowskiego znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i na świecie. Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych (m.in. Toruń, Legnica, Gdańsk, Szczecin, Wrocław) oraz brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych.