olej, płótno, 100 x 81 cm, sygn. p.d.: 'J.Tarasin 80' oraz na odwrocie: 'JAN TARASIN 1980 | "ZAPIS"'
Jan Tarasin. Malarstwo i prace na papierze 2005 – 1959, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie 15.02 – 12.03 2006
LITERATURA:
Jan Tarasin. Malarstwo i prace na papierze 2005 – 1959, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Sopot 2006, s. 39
Jan Tarasin Malarz i grafik. Studiował na wydziale malarstwa w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, w pracowniach Zbigniewa Pronaszki, Wacława Taranczewskiego. Nauki pobierał również na wydziale grafiki Andrzeja Jurkiewicza i Konrada Srzednickiego. Studia ukończył w 1951 roku. Jeszcze będąc studentem debiutował na I Wystawie Sztuki Nowoczesnej w Krakowie w 1948 roku. W latach 1963–1967 sprawował stanowisko wykładowcy na Wydziale Architektury Wnętrz macierzystej uczelni. Następnie w 1974 roku pracował w Warszawie w tamtejszej ASP. W 1985 roku otrzymał tytuł profesora nadzwyczajnego tej właśnie uczelni, a w latach 1987–1990 był jej rektorem. Był laureatem wielu nagród, m.in. otrzymał Nagrodę im. Jana Cybisa w 1984 roku.