Aukcja wiosenna / 10 kwietnia 2021

20. Jan Konarski | W drodze

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja wiosennaW drodze

Jan Konarski (1850-1918)

W drodze

olej, tektura, 12 × 35 cm
sygn. p. d.: J.Konarski

Jan Konarski Artysta związany ze szkołą malarstwa monachijskiego przełomu XIX i XX wieku. Jego obrazy inspirowane były twórczością Alfreda Wierusza Kowalskiego, a przez niektórych badaczy nawet ów malarz Konarski był identyfikowany z tym znakomitym artystą. Być może malarz sygnujący swoje dzieła nazwiskiem ?J.Konarski? to Franciszek Bujakiewicz (ur.1856 ? zm.w latach I wojny światowej). Obrazy zagadkowego Konarskiego charakteryzują się niezwykłym realizmem w oddaniu dynamicznych przedstawień z życia polskiej wsi.
Cena wylicytowana
9 000 zł