olej, płótno, 37 x 30 cm, sygn. p.d.: słaboczytelnie
Jan Karmański Wnuk malarza Jana Nepomucena Karmańskiego (1809-1884). Studiował do 1904 r. w SSP w Warszawie u F. Ruszyca i K. Krzyżanowskiego. W 1913 r. wyjechał kontynuować studia w Paryżu . Jego wcześniejsza twórczość jest mało znana.W 1924 osiadł w Kazimierzu nad Wisłą. Malował głównie pejzaże, rzadziej martwą naturę i portrety. Na zmianę stylu jego twórczości miała wpływ twórczość Cezanne`a. Pod koniec lat 30-tych rozjaśnił paletę barw, a podstawowym nośnikiem wyrazu był kolor.