Aukcja Malarstwa Polskiego (4) / 12 lutego 2020

41. Jan Hrynkowski | Martwa natura z hiacyntem i rybką, 1939 r.

Aukcja dziAukcje archiwalneAukcja Malarstwa Polskiego (4)Martwa natura z hiacyntem i rybką, 1939 r.
41
Martwa natura z hiacyntem i rybką, 1939 r. - 1Martwa natura z hiacyntem i rybką, 1939 r. - 2

Jan Hrynkowski (1891 Żelechów k. Lwowa - 1971 Kraków)

Martwa natura z hiacyntem i rybką, 1939 r.

olej, plótno, 65 x 50 cm, sygn. p.d. J Hrynkowski / 1939

Jan Hrynkowski Studiował w krakowskiej ASP pod kierunkiem S. Dębickiego, J. Pankiewicza, W. Weissa, K. Laszczki. Od 1919 r. współtworzył grupę Ekspresjonistów Polskich - Formistów. W latach 1921-22 studiował w Paryżu. W roku 1925 wraz z F. S. Kowarskim, W. Zawadowskim i J. Rubczakiem założył Cech Artystów Plastyków "Jednoróg" ? grupa ta podejmowała zagadnienia o profilu kolorystycznym. W okresie międzywojennym przebywał przez kilka lat we Francji, gdzie zajmowało go głównie malowanie pejzaży. Po wojnie pracował w charakterze scenografa w teatrach w Katowicach oraz Sosnowcu.
Cena wylicytowana
5 000 zł