Aukcja Rzeźby XXI wieku / 1 grudnia 2018

40. Jakub Niewdana | Goryl, 2018

HomeAukcje archiwalneAukcja Rzeźby XXI wiekuGoryl, 2018
40
Goryl, 2018

Jakub Niewdana (ur. 1989)

Goryl, 2018

seria Safari
ceramika szkliwiona i złocona 24 k złotem
1/30
49 x 45 x 30 cm
sygn.: NIEWDANA 2018

Jakub Niewdana Artysta zajmujący się głównie ceramiką oraz fotografią. W 2014 ukończył z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. W tym samym roku otrzymał Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W 2015 roku rozpoczął studia doktoranckie na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Oprócz działalności naukowej jest również zaangażowany w pracę stowarzyszenia „Ceramika Bez Granic”, którego jest współzałożycielem, oraz grupy artystycznej „Vera Icon” zrzeszającej twórców chrześcijańskich. Jakub Niewdana nie tylko brał udział w licznych wystawach w Polsce oraz za granicą, ale również sam był organizatorem m.in. wystaw „Mniej Więcej” czy „Squat” w Zabierzowie. W swoich pracach często łączy dwie pasje – fotografię oraz ceramikę. Od 2014 prowadzi autorską. Od tego czasu zajmuje się tworzeniem unikatowych form ceramicznych. Głównie dotykając tematów animalistycznych. Syntetyczna forma, wysokiej jakości wykonanie sprawiło że w ciągu 2 lat twory pracowni znalazły się w kolekcjach na całym świecie.