19 Aukcja Sztuki XXI wieku / 3 czerwca 2020

6. Jakub Ciężki | Bez tytułu, 2016

Aukcja dziAukcje archiwalne19 Aukcja Sztuki XXI wiekuBez tytułu, 2016
Bez tytułu, 2016 - 1Bez tytułu, 2016 - 2Bez tytułu, 2016 - 3

Jakub Ciężki (ur. 1979)

Bez tytułu, 2016

emalia akrylowa, sklejka, 100 x 80 cm, sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAKUB CIĘŻKI | BEZ TYTUŁU | 2016'

Jakub Ciężki W latach 1988-2003 studiował na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS) w Lublinie, gdzie obecnie pracuje na stanowisku adiunkta. Uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Jacka Wojciechowskiego. Malarz, zafascynowany małą architekturą i realistycznymi abstrakcjami. Otrzymał stypendium Ministra Kultury „Młoda Polska 2013”. Laureat Grand Prix w konkursie Fundacji im. Franciszki Eibisch w Warszawie (2004) oraz Grand Prix 40. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2011”. Jego prace zostały sprzedane w londyńskim Domu Aukcyjnym Sotheby’s (listopad 2014). Pracuje na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Autor kilkunastu wystaw indywidualnych oraz uczestnik kilkudziesięciu wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą.
Cena wylicytowana
6 500 zł