olej, płótno, 70,5 x 50,5 cm, sygn. p.d.: J. Pałucha, opisany na odwrocie: Atak / corgi pembroke / J. Pałucha / 2018
Jacek Pałucha Studiował w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale malarstwa. W 1993 roku otrzymał dyplom w pracowni prof. Wiesława Szamborskiego. Pierwszą wystawę indywidualną otworzył z dużym sukcesem w Paryżu. Okrzyknięty jednym z najciekawszych debiutów ostatnich lat. Współpracował m.in. z redakcją "Rzeczpospolita". Był założycielem i liderem zespołów „Formacja nieżywych schabuff”, „Furmanka”, „Superpałka i najeźdźcy z kosmosu”. Grał główną rolę w filmie Łukasza Wylężałka „Balanga”. Jego obrazy znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w Niemczech, USA, Japonii, Kanadzie, Hiszpanii, Holandii, Danii, Francji, Szwajcarii oraz w Polsce.