Aukcja Jesienna / 8 października 2022

20. J. Konarski | Zimą

Strona głównaAukcje nadchodząceAukcja JesiennaZimą
J. Konarski | ZimąJ. Konarski | Zimą

J. Konarski (XIX/XX w.)

Zimą

olej, płótno, 35 × 50 cm
sygn. u dołu: „J.Konarski”

J. Konarski
Artysta związany ze szkołą malarstwa monachijskiego przełomu XIX i XX wieku. Jego obrazy inspirowane były twórczością Alfreda Wierusza Kowalskiego, a przez niektórych badaczy nawet ów malarz Konarski był identyfikowany z tym znakomitym artystą. Być morze malarz sygnujący swoje dzieła nazwiskiem „J. Konarski” to Franciszek Bujakiewicz (ur. 1856 – zm. W latach I wojny światowej). Obrazy zagadkowego Konarskiego charakteryzują się niezwykłym realizmem w oddaniu dynamicznych przedstawień z życia polskiej wsi. Rozpędzone zaprzęgi, dorożki i brawurowe sanny osadzone zazwyczaj w zimowej scenerii wykazują ewidentny związek z XIX-wiecznym malarstwem kręgu Akademii Monachijskiej.
Estymacja:
45 000 - 55 000 zł
Cena wywoławcza:
42 000 zł