olej, płótno, 100 x 70 cm, sygn. p. d.: I. Kulik, na odwrociu: Iwan Kulik 1993
Iwan Kulik W latach 1983-1989 studiował architekturę wnętrz i malarstwo w Instytucie Sztuk Użytkowych w Charkowie. Od 1990 r. mieszka w Polsce. Dominującą część jego twórczości stanowią obrazy olejne, które łączą się w cykle tematyczne inspirowane wielkimi postaciami historii i sztuki. Wiele obrazów artysta poświęcił postaci Stańczyka. Iwan Kulik jest również twórcą ilustracji do książek takich jak „Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakowa, „Don Kichot” Cervantesa oraz „Folwark zwierzęcy” Orwella.