litografia barwna, papier, wym. 45 x 63 cm (arkusz)
sygn. p.d.: Reno oraz ołówkiem l. d.: nr ed. 2/100
Irena Hassenberg Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych Warszawie. Od roku 1907 roku mieszkała i tworzyła w Paryżu, a w 1926 roku uzyskała obywatelstwo francuskie. Uczestniczyła w wielu wystawach od 1907 roku: Salon d'Automne, Salon des Indépendats, Salon des Tuileries. Swoją twórczość prezentowała również na wystawach indywidualnych w paryskich Galeriach: Galerie Druet, Galerie d'art Contemporain, Galerie du Portique. Polskim akcentem w jej twórczości we Francji był udział w wystawie sztuki polskiej na Salon de la Société Nationale des Beaux-Arts w 1921 roku. W Warszawie w Zachęcie pokazała swoje prace na Salonie w 1913 roku, w 1915 na wystawie indywidualnej, a w 1921 na wystawie artystów żydowskich. Malowała głównie pejzaże miejskie Paryża i miast francuskich. W 1925 roku odbyła podróż do Nowego Yorku. Zafascynowana tym miastem uwieczniła je w pracach olejnych, pastelach i litografiach - wydanych w albumie „New York”. Malowała również martwe natury, kwiaty, pejzaże, rzadko wprowadzając postacie ludzkie.