olej, płótno, 65,5 × 101 cm
sygn. l. d.: "Hipp. Fauvel. Granville"
Hippolite Fauvel Jego twórczość to przede wszystkim marynistyczne, nastrojowe sceny przedstawiające statki dobijające do brzegu. Był autorem fresków oraz obrazów znajdujących się w zamku w Baume we Francji. Jego prace można oglądać między innymi w Arts et Traditions Populaires w Paryżu.