olej, płótno, 100 x 80 cm, sygn. p.d.: H.Ruess-Prinz
Hilda Ruess-Prinz Uczęszczała do Wiedeńskiej Akademii Kobiet, pobierała lekcje u znanych malarzy, przez lata stworzyła około 800 prac. Do 1995 roku mieszkała i pracowała w 16. dzielnicy w Liebhartstal, później przeniósł się do Salzburga. Artystka wiele podróżowała, także za granicą, a z licznych podróży czerpała inspiracje do swoich obrazów.