olej, płótno dublowane, 139,5 × 81,5 cm
sygn. i dat. l. d.: H. Szczygliński/1905
napis p. d.: “Was die Pariserin kann…/Das kann ich auch.”/Lorietta w swoim repertuarze
„(...) Ewangelia Zielonego Balonika obiegła cały kraj; wszędzie rozpleniły się kabarety: od stowarzyszeń robotniczych do artystycznych salonów, od stolic aż do głębokiej prowincji, gdzie zwykle kończyły się kwasami, ponieważ poruszały, nie zawsze dyskretnie, prywatne sprawy znanych figur w miasteczku. (...)”
T. Boy-Żeleński, Słówka, Wrocław 1988, s. 281.