Varia 34 / 15 lutego 2020

6. Heinrich Neppel | Pejzaż z bydłem

aAukcje archiwalneVaria 34Pejzaż z bydłem
Pejzaż z bydłem

Heinrich Neppel (1874 Monachium - 1936 tamże)

Pejzaż z bydłem

olej, płótno, 40 x 60 cm
sygn. p. d.: H. Neppel

Heinrich Neppel Artysta związany z Monachium gdzie tworzył i mieszkał całe życie. W jego twórczości dominuje malarstwo pejzażowe, a zwłaszcza widoki łąk czy lasów, niejednokrotnie urozmaicone sztafażem. Malował z dużą wrażliwością kolorystyczną, w subtelnym świetle, tworząc niezapomniane widoki