Aukcja Malarstwa Polskiego (5) / 8 lipca 2020

28. Gustaw Gwozdecki | Portret pani Louise Llewellyn-Jareckiej, 1928 r.

Aukcja dziAukcje archiwalneAukcja Malarstwa Polskiego (5) Portret pani Louise Llewellyn-Jareckiej, 1928 r.
28
 Portret pani Louise Llewellyn-Jareckiej, 1928 r. - 1 Portret pani Louise Llewellyn-Jareckiej, 1928 r. - 2

Gustaw Gwozdecki (1880-1935)

Portret pani Louise Llewellyn-Jareckiej, 1928 r.

olej, płótno, 50 x 65 cm, sygn. l.g.: GWOZDECKI, na odwrocie na krośnie napis GUSTAW GWOZDECKI, naklejka wystawowa Powszechnej Wystawy Krajowej w Poznaniu z 1929 r oraz nalepki spzedażowe z DA Osenat w Fontainebleau
Opienie:
- Adama Konopackiego, z dnia 20.11.2019 r.
- Doroty Zemły – konserwatorska, z dnia 30.5.2020 r.
-kolekcja prywatna, Polska, zakup w 2019 r. we Francji
-kolekcja Jareckich, Nowy Jork do 1955 r.
-Salon Jesienny, Paryż 1928 r., nr 854
-Powszechna Wystawa Krajowa, Poznań 1929 r., nr 1213
Reprodukowany:
- Anna Lipa, Zaklinacz lalek. Życie i twórczość Gustawa Gwozdeckiego, Warszawa, 2003 - s.360, poz. 55, kat. I , nr 206, il. czarno-biała na s. 421-obraz zaginiony
-Anna Lipa, Marii Gołąb, Gustaw Gwozdecki 1880-1935, Wystawa monograficzna, MN w Poznaniu, 23.02-13.04.2003, s. 108, repr. 206, jako zaginiony
Lit.: Katalog działu sztuki. Powszechna Wystawa Krajowa, Poznań 1929, s

Cena wylicytowana
64 000 zł