Aukcja Militariów / 13 kwietnia 2019

146. GROT WŁÓCZNI ORIENTALNY, XVII/XVIII W.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja MilitariówGROT WŁÓCZNI ORIENTALNY, XVII/XVIII W.
146
GROT WŁÓCZNI ORIENTALNY, XVII/XVIII W.

dł. 600 mm, szer. 58mm

Grot stalowy, lancetowaty, obosieczny, z dwustronną spłaszczoną osią, pokryty w dwóch trzecich długości wycinanym ornamentem z motywami niellowanych zwierząt, fal i kółek. Tuleja okrągła, z czterema miedzianymi pierścieniami, pomiędzy którymi niellowane kółka i półksiężyce; wyszczerbienia, przetarcia elementów niellowanych.

Cena wylicytowana
900 zł