Aukcja Świąteczna / 17 grudnia 2022

60. Gęsi w sitowiu, Murano

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja ŚwiątecznaGęsi w sitowiu, Murano
60
Kompozycja lecące gęsi, Licio Zanetti, Murano, l. 70./80. XX w.

Gęsi w sitowiu, Murano

Licio Zanetti, l. 70./80. XX w.
szkło dmuchane, bezbarwne, białe, czarne, wtopiona złota folia, mosiądz polerowany; nalepki firmowe: „Vetri Murano” z numerem „010” oraz „Zanetti Murano”; wys. 80 cm, wym. podstawy 40 × 27 cm;
stan zachowania bardzo dobry

Zanetti Vetreria Artistica – manufaktura rodzinna założona w 1956 roku w Wenecji przez ojca i syna, Oscara i Licio Zanettich. Prezentowana na aukcji praca to dzieło Licio (ur. 1915 r.), artysty dla którego inspirację stanowiła przede wszystkim flora i fauna weneckiej laguny. Do najczęściej przedstawianych przez niego motywów należą ryby, ptaki, a także konie. W 1989 r. artysta przekazał prowadzenie firmy synowi Oscarowi, który wraz z kolejnym pokoleniem, synem Andreą, kontynuuje tradycję artystyczną.

Cena wylicytowana
54 000 zł