Wykonana z tkaniny wełnianej koloru khaki. Zapinana z przodu na dwa małe guziki metalowe, brytyjskie. Nad nimi orzeł PSZ metalowy. Po lewej stronie naszyte dwie belki haftowane bajorkiem na sukiennej podkładce, nad nimi gwiazdka metalowa. Podszewka bawełniana, piaskowa. Potnik aksamitny jasnobrązowy. Na podszewce sygnatura producenta. Ślady noszenia, wewnątrz lekkie przetarcia.
stan zachowania 4