Aukcja Prac na Papierze (sztuka dawna) / 23 stycznia 2021

19. Fryderyk Pautsch | Martwa natura myśliwska

Strona głównaAukcje nadchodząceAukcja Prac na Papierze (sztuka dawna)Martwa natura myśliwska
martwa-natura-mysliwska-fryderyk-pautsch

Fryderyk Pautsch (1887 Delatyn - 1950 Kraków)

Martwa natura myśliwska

akwarela, tusz, papier, 48 × 36 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem l. d.: Fpautsch

Fryderyk Pautsch Studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u J. Unierzyskiego i L. Wyczółkowskiego, następnie kształcił się w paryskiej Académie Julian u J. P. Laurensa. W roku 1906 zamieszkał we Lwowie. W latach 1912-1919 był profesorem malarstwa dekoracyjnego w Akademii Sztuki we Wrocławiu. Od 1919 r. kierował Szkołą Sztuk Zdobniczych i Przemysłu Artystycznego w Poznaniu, zaś w 1925 r. objął stanowisko profesora akademii krakowskiej. Należał do Towarzystwa Artystów Polskich ?Sztuka?. Był zafascynowany Huculszczyzną i Podhalem. Jako jeden z pierwszych malarzy, obok K. Sichulskiego i W. Jarockiego, podjął w swej twórczości tematykę rodzajową związaną z życiem Hucułów. Ponadto malował pejzaże, sceny batalistyczne, kompozycje religijne, portrety i martwe natury.
Estymacja:
10 000 - 12 000 zł
Cena wywoławcza:
8 000 zł