olej, płótno, 54 × 77,5 cm
sygn. i dat. p. d.: „F. Wastkowski 1870”
Franciszek Wastkowski Uczeń Feliksa Brzozowskiego. Związany z warszawskim życiem artystycznym. Swoje obrazy prezentował od 1867 roku w Zachęcie. Artysta w swojej twórczości najczęściej malował sceny rodzajowe oraz pejzaże. Jego prace znajdują się w Muzeum Narodowym w Warszawie oraz Zachęcie.