olej, płótno, 120 x 90 cm, sygnowany p.d.: 'filippo II 2021' oraz opisany na odwrocie: 'król świerszczy i | gilotyna | filippo II 2021 | filip gruszczyński'
Filip Gruszczyński Absolwent Politechniki Warszawskiej na Wydziale Architektura i Urbanistyka. Dyplom otrzymał w 2004 roku. Od 2010 roku aktywny na polskim rynku sztuki. Artysta pełen pasji i pozytywnej energii. Inspirację do swoich obrazów czerpie z wyobraźni. Autor kilku wystaw indywidulanych m.in. w Nadarzyńskim Centrum Kultury, Centrum Kultury ?Artbem? i KluboGalerii w Warszawie. Jego obrazy znajdują się kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą, m.in. w RPA, Niemczech, Japonii, Belgii, Szwecji, Hiszpanii.