akwarela, papier, 37 x 54 cm, sygn. p.d.: F Szewczyk
Feliks Szewczyk Był przede wszystkim malarzem koni, a także rysownikiem, ilustratorem książek dla młodzieży. Ilustrował poemat Rapsod rycerski F. Jasieńczyka. Od 1888 roku wystawiał w warszawskiej Zachęcie, min. Jazda kawalerska i Przed karczmą. Jego twórczość cechowała łagodna kolorystyka, dobry poziom warsztatowy i swobodnie traktowane techniki malarskie. Oprócz tematyki rodzajowej, podejmował motyw kwiatów i martwych natur, ale najczęściej powracał do tematyki historycznej: liczne epizody z ułanami epoki Księstwa Warszawskiego.