Aukcja Malarstwa Polskiego / 6 lipca 2022

17. Eugeniusz Dzierzencki | Widok włoski

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Malarstwa PolskiegoWidok włoski
widok-wloski-eugeniusz-dzierzencki-1540392widok-wloski-eugeniusz-dzierzencki-1624836

Eugeniusz Dzierzencki (1905 Warszawa - 1990 Sopot)

Widok włoski

olej, tektura, 28 x 40 cm, sygn. l.d.: E.Dzierzencki

Eugeniusz Dzierzencki Edukację malarską rozpoczął w Warszawie w Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem M. Kotarbińskiego i W. Skoczylasa (w latach 1924 ? 1925). Począwszy od 1935 r. regularnie spędzał wakacje na Półwyspie Helskim, skąd wyjeżdżał do Lisiego Jaru, Jastrzębiej Góry i Karwii. Od 1949 roku należał do Komitetu Polskich Artystów Marynistów, a od 1956 roku do Ogólnopolskiej Grupy Artystów Plastyków ?Zachęta?. Brał udział w licznych wystawach marynistycznych m. in. w Pierwszej Wystawie Marynistycznej w 1958 roku w Warszawie. Dzierzencki pozostawił po sobie bogatą spuściznę malarską o szerokim wachlarzu tematycznym. Jego realistyczne obrazy cechuje doskonały warsztat, czysty i pewny rysunek. Łodzie na morzu to charakterystyczny motyw ikonograficzny w twórczości artysty, który malował je o różnych porach dnia i roku oraz w zróżnicowanej aurze.
Cena wylicytowana
11 000 zł