Aukcja Jesienna / 8 października 2022

19. Erno Erb | Przekupki

Strona głównaAukcje nadchodząceAukcja JesiennaPrzekupki
Erno Erb | Przekupki

Erno Erb (1878 lub 1890 Lwów - 1943 tamże)

Przekupki

olej, tektura, 24,5 × 34,5 cm
w świetle ramy
sygn. l. d.: „E.Erb”

Erno Erb
Malarz samouk. Mieszkał i tworzył we Lwowie, a także w Truskawcu. Posługiwał się zarówno techniką olejną, jak i pastelową. Do najchętniej przedstawianych przez artystę tematów należały widoki rodzinnego miasta, pejzaże i sceny rodzajowe inspirowane codziennym życiem ukraińskich chłopów i Żydów. Poza tym malował kwiatowe martwe natury oraz portrety. Jednym z regularnie powtarzanych w jego pracach motywów są lwowskie straganiarki. Obrazy olejne Erba znamionuje gruba faktura, uzyskiwana przez impastowe nakładanie farb. Artysta systematycznie prezentował swoją twórczość w TPSP we Lwowie, ale także m.in. w Krakowie, Warszawie i Poznaniu. W roku 1932 uczestniczył w wystawie polskiej w Buffalo.
Estymacja:
12 000 - 15 000 zł
Cena wywoławcza:
10 000 zł