Aukcja Rzemiosła i Biżuterii / 8 grudnia 2018

50. Dzban do wina

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Rzemiosła i BiżuteriiDzban do wina
50
Dzban do wina

Dzban do wina

Johann Christian Holl I (1679–1749), Gdańsk, 1729 r.
srebro wyoblane, kute, odlewane, częściowo złocone, m. 1087 g, znaki złotnicze (na krawędziach pokrywy i stopy): znak miejski z lat 1701–1734, znak warsztatowy „JCH”, pruski znak kontrybucyjny z lat 1809–1812: orzeł w owalu; na spodzie datowanie: „Anno 1729”; wys. 25 cm; stan zachowania bardzo dobry

Cena wylicytowana
28 000 zł