34 Aukcja Sztuki XXI wieku® / 9 grudnia 2023

2. Dominika Kowynia | Ogląda, 2007

Strona głównaAukcje archiwalne34 Aukcja Sztuki XXI wieku® Ogląda, 2007
Dominika Kowynia | Ogląda, 2007

Dominika Kowynia (ur. 1978)

Ogląda, 2007

olej, płótno, 70 x 70 cm, sygnowany na odwrocie: '"OGLĄDA" 70/70 | OLEJ NA PŁÓTNIE | DOMINIKA KOWYNIA | 2007'

Dominika Kowynia
W 2003 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach. A w 2010 roku uzyskała stopień doktora. Od 2003 roku pracuje jako asystentka w Katedrze Rysunku i Malarstwa macierzystej uczelni. Dwukrotna finalistka Biennale Malarstwa Bielska Jesień (2015 i 2017). Zajmuje się olejnym malarstwem figuratywnym. Wybrane wystawy indywidualne: 2023 – „Panoramy”, Polana Institute | Nowy Teatr, Warszawa (wspólnie z Mikołajem Sobczakiem); 2023 – „Animals She Houses”, Polana Institute, Warszawa; 2022 – „Arbeite, den die Nacht kommt”, Galeria Instytutu Polskiego w Düsseldorfie; 2022 – „Drugie ciało”, BWA Olsztyn; 2022 – „Inner Edge”, IMPORT EXPORT, Warszawa; 2020 – „Wąskie przejście”, Galeria Foksal, Warszawa; 2020 – „Próba cofania”, Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała; 2019 – „Farba znaczy krew”, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Warszawa (wystawa zbiorowa); 2019 – „Mąka olej farba”, MOS Gorzów Wielkopolski. Jej obrazy znajdują się w Kolekcji Fundacji Sztuki Polskiej ING, Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA, Kolekcji Fundacji Bęc Zmiana oraz w wielu kolekcjach prywatnych.
Cena wylicytowana
6 500 zł