24 Aukcja Sztuki XXI wieku / 21 sierpnia 2021

45. Dariusz Grabuś | Dom na oceanem, 2021

Strona głównaAukcje archiwalne24 Aukcja Sztuki XXI wiekuDom na oceanem, 2021
45
dom-na-oceanem-2021-dariusz-grabus

Dariusz Grabuś (ur. 1973)

Dom na oceanem, 2021

akryl, płótno, 105 x 110 cm, sygnowany p.b.: 'DAREK GRABUS' oraz opisany na odwrocie: 'DAREK GRABUS | "DOM NAD OCEANEM" | 2021 | AKRYL NA PŁÓTNIE | 105x110 cm'

Dariusz Grabuś
Zajmuje się malarstwem i fotografią, jest absolwentem Sopockiej Szkoły Fotografii. Prace Grabusa są chłodne i zdystansowane, świetnie obrazują melancholię i wyobcowanie mieszkańców dużych miast. Poszukuje nowych kontekstów dla odwiecznych motywów samotności. Sceny z pogranicza snu i jawy, w których postaci giną w miejskich pejzażach, doskonale łączą się z obrazami prezentującymi formy geometryczne. Inspiruje się realizmem, surrealizmem, abstrakcją, a nawet pop-artem. W jego twórczości można dostrzec też wyraźny wpływ malarza Edwarda Hoppera czy Davida Hockneya. Jego prace znajdują się u kolekcjonerów w Polsce i zagranicą. Wystawy indywidualne: Galeria Otwarta, Gdańsk 2014, Domoteka, Warszawa 2015 i 2016, Sztuka wyboru 2016.
Cena wylicytowana
18 000 zł