48 Aukcja Młodej Sztuki / 9 kwietnia 2015

53. Danuta Wójcik | W stronę słońca..., 2015

Aukcja dziAukcje archiwalne48 Aukcja Młodej SztukiW stronę słońca..., 2015
53
W stronę słońca..., 2015

Danuta Wójcik

W stronę słońca..., 2015

olej, płótno, 60 x 80 cm
sygn. na odwrocie
Danuta Wójcik Od 1998 studiowała w Instytucie Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie ? specjalizacja z malarstwa w pracowni prof. J. Wojciechowskiego. W 2003 r. obroniła pracę magisterską i dyplom magistra sztuki ? kierunek edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Pracując nad różnymi realizacjami artystycznymi (m.in. projekty witraży), nie rezygnowała z malarstwa. Nadal maluje, a inspiracje czerpie z otaczającej ją rzeczywistości. W malarstwie szczególnie pociąga ją ekspresja, silne emocje, tajemnica, zabawa kolorem, symbolami, wolnymi indywidualnymi skojarzeniami na temat rzeczywistości i osobistych doświadczeń. Inspiruje ją taniec współczesny, teatr, wybrana muzyka, ludzka dusza, egzystencja, ludzkie instynkty... Wystawiała m.in. w Akademii Centrum Kultury w Lublinie, Klubie Centrala w Lublinie oraz w Lipskim Centrum Kultury.