akwaforta, papier, 64 x 49 cm, sygn. i dat. p.d.: Danuta Kluza 1973, opisana l.d.: Souvenirs, śr.d.: 42/50
Danuta Leszczyńska-Kluza Danuta Leszczyńska-Kluza ukończyła malarstwo na krakowskiej ASP pod kierunkiem Zbigniewa Pronaszki. Tworzy obrazy na pograniczu malarstwa figuratywnego i abstrakcyjnego. Inspiruje ją mitologia, literatura, w jej pracach pełno jest symboli, aluzji, metafor, które sprawiają, że często nie są one łatwe w odbiorze. Tematyka prac podarowanych wrocławskiemu Muzeum dotyczy spraw ostatecznych, ludzkiej egzystencji.