Aukcja Militariów / 18 kwietnia 2020

184. | CZAPKA ROGATYWKA JEDNEJ Z ORGANIZACJI KOMBATANCKICH, L. 20. XX W.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja MilitariówCZAPKA ROGATYWKA JEDNEJ Z ORGANIZACJI KOMBATANCKICH, L. 20. XX W.
184
CZAPKA ROGATYWKA JEDNEJ Z ORGANIZACJI KOMBATANCKICH, L. 20. XX W.

tkanina; wys. otoku 5 cm, bok denka 17 cm
Wykonana z tkaniny czesankowej koloru khaki. Denko kwadratowe zszyte z czterech pięciobocznych brytów. Z przodu nałożony na szwach metalowy orzeł śląski z okresu międzywojennego. Otok z tego samego materiału,co denko, z nałożonym drugim amarantowym sukiennym otokiem. Daszek pierwotnie brązowy, u góry czerniony, okuty mosiężną blachą. Nad daszkiem podpinka z taśmy metalicznej. Sprzączka metalowa z dwiema przesuwkami. Całość zamocowana za pomocą dwóch guzików z orłem, wz 19. Podpinka z prawej strony z niewielkim uszkodzeniem. Potnik płócienny, lakierowany, brązowy. Podszewka czarna, bawełniana.

Cena wylicytowana
2 800 zł