35 Aukcja Sztuki XXI wieku® / 13 kwietnia 2024

7. Cyryl Polaczek | Walka mniszków, 2022

Strona głównaAukcje archiwalne35 Aukcja Sztuki XXI wieku®Walka mniszków, 2022
Cyryl Polaczek | Walka mniszków, 2022Cyryl Polaczek | Walka mniszków, 2022Cyryl Polaczek | Walka mniszków, 2022

Cyryl Polaczek (ur. 1989)

Walka mniszków, 2022

olej, płótno, 160 x 200 cm, sygnowany na odwrocie: 'Cyryl Polaczek | 2022'

2022 – wystawa indywidualna „Łezki”, Galeria Monopol, Warszawa

Cyryl Polaczek
Artysta wizualny, malarz, autor obiektów. Współzałożyciel grupy Potencja – wraz z Karoliną Jabłońską i Tomaszem Kręcickim. Studiował malarstwo na Akademiach Sztuk Pięknych w Gdańsku (2008–2010), Berlinie (2013) oraz Krakowie (2010–2014). Dyplom obronił w pracowni prof. Andrzeja Bednarczyka. Laureat nagrody głównej 11. edycji konkursu „Artystyczna Podróż̇ Hestii” (2012). Mieszka i tworzy w Krakowie. Wielokrotnie prezentował swoje prace na krajowych oraz zagranicznych wystawach indywidulanych i zbiorowych. Wybrane wystawy indywidualne: 2022 – „Łezki”, Galeria Monopol, Warszawa; 2021 – „James Fuentes Online”, James Fuentes, Nowy Jork; 2021 – „Kiedyś było tu morze, Galeria Potencja, Kraków (razem z Martyną Kielesińską); 2020 – „Dicke Brummer, Good Job!”, Lipsk (razem z Martyną Kielesińską); 2020 – „Przez kwarantannę zacząłem rozwijać swoje pasje, Galeria Dobro, Olsztyn; 2020 – „Mała niedogodność”, Galeria Monopol, Warszawa; 2018 – „Floundering”, Potencja, Kraków; 2016 – „Odmiany pośrednie, Galeria Zderzak, Kraków; 2014 – „Any Resemblance”, Aacollection Gallery, Wiedeń (razem z Tomaszem Kręcickim); 2012 – „Ouueaooo”, Fundacja Promocji Sztuki Współczesnej, Warszawa.
Cena wylicytowana
60 000 zł