Sztuka Świata / 3 listopada 2016

139. Budda Sakjamuni, Sino-Tybet, 18/19 w.

Strona głównaAukcje archiwalneSztuka ŚwiataBudda Sakjamuni, Sino-Tybet, 18/19 w.
139
Budda Sakjamuni, Sino-Tybet, 18/19 w.

brąz niezłocony, wys. 17 cm

Ukazany na lotosowym tronie, prawa dłoń w geście bhumisparsha mudra, lewa spoczywa na kolanie, ubrany w mnisie szaty, twarz wyraża spokój. Figura pochodzi z prywatnej, europejskiej kolekcji.

Cena wylicytowana
6 000 zł