Aukcja Prac na Papierze / 18 lipca 2020

36. Bronisław P. Kopczyński | Żółkiew, 1930

HomeAukcje archiwalneAukcja Prac na PapierzeŻółkiew, 1930
36
Żółkiew, 1930

Bronisław P. Kopczyński (1882 Warszawa - 1964 tamże)

Żółkiew, 1930

akwarela, papier, 47, x 33 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: BR. KOPCZYŃSKI, opis. i dat. p. d.: ŻÓŁKIEW. 1930 r.

Bronisław P. Kopczyński Od ok. 1895 r. uczył się rysunku w Muzeum Rzemiosł i Sztuki Stosowanej pod kierunkiem W. Gersona. W latach 1902 - 05 studiował malarstwo w Krakowie u J. Unierzyskiego i T. Axentowicza; a później u L. Wyczółkowskiego (semestr 1911/12), J. Malczewskiego oraz grafikę u J. Wojnarskiego. W 1906 r. zamieszkał na stałe w Warszawie, gdzie czynnie uczestniczył w życiu artystycznym miasta i wiele wystawiał. Należał do stowarzyszenia artystycznego ?Pro Arte?, a od 1918 r. był członkiem TZSP. Głównym motywem jego prac była zabytkowa architektura, malował także pejzaże i zajmował się grafiką. Jego widoki malowane z dużym sentymentem i refleksją mają niezwykłą wartość dokumentalną, są wiernym źródłem ikonograficznym. Obecnie jego obrazy znajdują się w wielu muzeach m.in.: w Warszawie, Gdańsku, Lublinie i Toruni
Cena wylicytowana
3 200 zł