olej, płótno, 90 x 70 cm, sygn. p.d.: PILA / TOWICZ
Bogdan Pilatowicz Malarz czynnie działający w Austrii. Od zawsze żył sztuką i muzyką. Najpierw jako muzyk (folkowy, latynoski, jazzowy) wyprodukował cztery płyty w Austrii, a następnie jako malarz od 1995 roku oferuje bardzo obszerny program - od malarstwa, rysunku i kreskówek po murale i ciekawą sztukę cyfrową. Nie wyznacza granic między stylami i materiałami, łączy je, tworzy innowacje i wyrusza w intensywne podróże myślowe, by wyostrzyć swoją ekspresję. Jego wszechstronność w połączeniu z bogatym doświadczeniem czyni go wyjątkowym. Choć jego zainteresowania malarstwem są bardzo zróżnicowane, zawsze lubi powracać do surrealizmu.