Varia / 15 maja 2024

6. Benjamin Cuyp | Scena rodzajowa

Strona głównaAukcje nadchodząceVariaScena rodzajowa
Benjamin Cuyp | Scena rodzajowaBenjamin Cuyp | Scena rodzajowa

Benjamin Cuyp (1612 Dordrecht - 1652 tamże)

Scena rodzajowa

olej, deska, śr. 39 cm, sygn. l.d.: Cuyp

Benjamin Cuyp
Był synem malarza szkła z Venlo, uczył się malować od swojego starszego przyrodniego brata, Jacoba Cuypa. Był wujem znacznie bardziej znanego malarza, jednego z najwybitniejszych pejzażystów holenderskich XVII wieku, Aelberta Cuypa. Znany jest z dzieł alegorycznych, rodzajowych, scen plażowych, wojskowych oraz pejzaży. Wywarł wpływ na Barenta van Kalraeta, a jego następcą był Maerten Fransz van der Hulst. W barokowym stylu obrazów Cuypa  widoczny jest wpływ dramatycznego światłocienia płócien Rembrandta.
Estymacja:
45 000 - 50 000 zł
Cena wywoławcza:
38 000 zł