Aukcja Militariów / 18 kwietnia 2020

166. | BAGNET FRANCUSKI WZ 1866

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja MilitariówBAGNET FRANCUSKI WZ 1866
166
BAGNET FRANCUSKI WZ 1866

BAGNET FRANCUSKI WZ 1866

dł. bagnetu w pochwie 711 mm, dł. głowni 693 mm, masa bagnetu w pochwie 1110 g

R ę k o j e ś ć mosiężna z wyobloną głowicą i piętnastoma poprzecznymi karbami. Trzon mocowany do trzpienia stalowym nitem w dolnej części oraz przez zaklepanie trzpienia na głowicy. W części grzbietowej prowadnice z uszkodzonym zatrzaskiem sprężynowym. Jelec z mocno zakrzywionym przednim ramieniem. Tylne ramię stanowi pierścień do wprowadzania lufy karabinu. Na jelcu bity numer oraz punce odbioru. G ł o w n i a stalowa, polerowana, typu jatagan, obustronnie profilowana w jedną szeroką bruzdę przygrzbietową. Pióro krótkie, obosieczne. Sztych przygrzbietowy. Na zewnętrznym progu punce odbiorcze, na grzbiecie znak wytwórni w Châtellerault oraz rok produkcji „1867”. P o c h w a stalowa, z prostokątnym zaczepem po stronie zewnętrznej. Szyjka mocowana w płaszczu pochwy dwoma nitami. Pochwa ze śladami korozji, zakończona gałką.

Cena wylicytowana
400 zł