olej, płótno, 49,5 x 62 cm, sygn. l.d.: AWojdalińska, na odwrocie nalepka wystawowa CBW
-Wystawiany: 1968 Związek Polskich Artystów Plastyków, poz. 1
Anna Wojdalińska-Bergerowa W latach 1918-22 studiowała w Warszawie w pracowni Konrada Krzyżanowskiego, a następnie w latach 1923-27 w Warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych u Tadeusza Pruszkowskiego. W międzyczasie wyjechała do Paryża, gdzie podjęła studia w Akademii Colarossi. Od 1946 roku była członkiem lubelskiego okręgu ZPAP, a od 1950 roku członkiem okręgu warszawskiego. Brała czynny udział w krajowym życiu artystycznym.