olej, płótno, 41 × 30,5 cm
kolekcja rodziny artystk
Anna Saryusz Zaleska Pierwsze nauki pobierała w szkole Siostr Niepokalanek w Jazłowcu. Malarstwa uczyła się u Jana Stanisławskiego (ktory wraz innymi znanymi malarzami epoki, m.in. Axentowiczem, Mehofferem, Chełmońskim czy Wyczołkowskim bywał i tworzył w majątku rodzicow artystki w Pustowarni). Poźniej kontynuowała edukację artystyczną w prywatnych pracowniach w Monachium. W tym czasie zaprzyjaźniła się z Olgą Boznańską (portret Anny Zaleskiej pędzla Olgi Boznańskiej znajduje się w zbiorach warszawskiego Muzeum Narodowego). Specjalizowała się głownie w malarstwie pejzażowym oraz w martwych naturach, a szczegolności w nastrojowych przedstawieniach kwiatow.