Kobiety w sztuce. Artystki, kolekcjonerki, muzy. / 18 maja 2022

128. Anna Karpowicz-Westner | Akt z błękitną tubą, 2021 r.

Strona głównaAukcje archiwalneKobiety w sztuce. Artystki, kolekcjonerki, muzy.Akt z błękitną tubą, 2021 r.
128
akt-z-blekitna-tuba-2021-r-anna-karpowicz-westner-850503akt-z-blekitna-tuba-2021-r-anna-karpowicz-westner-622802

Anna Karpowicz-Westner (ur. 1951 Kraków)

Akt z błękitną tubą, 2021 r.

olej, płótno, 100 x 115 cm, sygn. l.d.: a. karpowicz-W

Anna Karpowicz-Westner
Urodzona w 1951 roku, w Krakowie. Ukończyła studia na Wydziale Malarstwa w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom z wyróżnieniem zrealizowała w pracowni prof. Jana Szancenbacha w 1978 roku.
Jej prace były eksponowane m.in. w: Galerii Zachęta w Warszawie, Grand Palais w Paryżu, Kunsthalle w Norymberdze, Towo Art Center w Tokyo, Museum Haus Ludwig w Saarlouis, The Polish Museum of America w Chicago i Inter Art Galerie Reich w Kolonii.
Zrealizowała 36 wystaw indywidualnych w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Zamościu, Lublinie, Frankfurcie nad Menem, Saarlouis, Luksemburgu, Bonn, Darmstadt i Kolonii.
Jest laureatką prestiżowej nagrody Fundacji Odilon-Lesur-Adrian w Paryżu, "Le Salon 1979 Racines" w Grand Palais.
Prace Anny Karpowicz - Westner znajdują się m.in. w kolekcjach: Muzeum Narodowego w Krakowie, Deutches - Polen Institut w Darmstadt, The Polish Museum of America w Chicago, a także w zbiorach prywatnych kolekcjonerów w kraju i na świecie.

Cena wylicytowana
22 000 zł