akryl, płótno 24 x 38 cm, sygn. p.d.: A.KONWERSKI, opisany na odwrocie: A. KONWERSKI | " ZDARZENIA III" | 38 x 24 akryl
Andrzej Konwerski Ukończył warszawską ASP w 1965 r. na wydziale malarstwa i grafiki w pracowni profesora A. Nachta-Samborskiego. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Przestrzeń w jego obrazach jest teatralna, a postacie to pełne ekspresji, barwne, zamaskowane Cyganki, pierroty, rodem z karnawału weneckiego. Kolorystyka prac jest dość ciemna: dominują czernie, szarości i beże, a jedyny żywy akcent stanowią plamy nasyconej czerwieni.