19 Aukcja Sztuki XXI wieku / 3 czerwca 2020

40. Andrzej Bator | Defilada, 2015

Aukcja dziAukcje archiwalne19 Aukcja Sztuki XXI wiekuDefilada, 2015
40
Defilada, 2015 - 1Defilada, 2015 - 2Defilada, 2015 - 3

Andrzej Bator (ur. 1951)

Defilada, 2015

akryl, płótno, 100 x 100 cm, sygnowany na odwrocie: 'Andrzej Jan Bator | "DEFILADA" | AKRYL * 2015 R* 100 x 100' oraz '2015 | 2015 rok | "MUZA 2015 MAGDALENA | ABAKANOWICZ" | CENTRUM PROMOCJI KULTURY | WARSZAWA [sygnatura]'

Andrzej Bator Studiował na PWSSP w Łodzi (obecnie ASP), gdzie otrzymał dyplom w 1976 roku (grafika warsztatowa i poligrafia). Malarstwa na pierwszym i drugim roku uczył się w pracowni prof. Mariana Jaeschke (asystent Ryszard Hunger), a rysunku u profesora Benona Liberskiego. Na trzecim roku malarstwo u Juliusza Narzynskiego, a grafikę warsztatową u Leszka Rózgi; na czwartym i piątym roku malarstwo u profesora Stanisława Fijałkowskiego i grafikę warsztatową w technice wklęsłodruku u Leszka Rózgi. Zajmuje się projektowaniem graficznym, rysunkiem, malarstwem sztalugowym, plakatem, wystawiennictwem. Jego prace znajdują się w kolekcjach państwowych i prywatnych.
Cena wylicytowana
8 000 zł