Aukcja Dzieł Sztuki / 9 maja 2020

72. Alfons Karpiński | Kwiaty

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiKwiaty
72
Kwiaty - 1Kwiaty - 2

Alfons Karpiński (1875 Rozwadów - 1961 Kraków)

Kwiaty

olej, tektura, 35 × 74 cm
sygn. i dat. l.d.: AKarpiński 1933

„Fascynacja artysty materią kwiatów sprawia, że te na pozór martwe na płótnie barwne plamy ożywiają i przyciągają oko nie mniej od prawdziwego bukietu świeżych kwiatów (…). Martwe natury to najbardziej znana grupa tematyczna w twórczości Karpińskiego. Trzeba podkreślić, że poprzez wieloletnie studia nad naturą kwiatów artysta osiągnął w tej dziedzinie niewątpliwe mistrzostwo techniczne”. M. Bartoszek, Alfons Karpiński 1875–1961, Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, 2003, s. 28.

Cena wylicytowana
16 000 zł