akryl, płótno, 100 x 80 cm, sygnowany l.d.: 'Aszewczuk' oraz opisany na odwrocie: 'A. Szewczuk | "Easy" 2020 | 80 x 100 cm'
Aleksandra Szewczuk Artystka tworząca w Sopocie działająca w nurcie abstrakcji ekspresjonistycznej colorfield painting. Absolwentka malarstwa na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, jedna z pierwszych dyplomantek ś.p Jerzego Ostrogórskiego. Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Leona Wyczółkowskiego w bydgoskim BWA w 2020; finalistka XIII Triennale Małych Form Malarskich w Toruniu w 2019 i III Pomorskiego Triennale Sztuki w Sopocie. Charakterystyczną cechą jej obrazów jest to, że pracuje na surowym, niczym nie potraktowanym płótnie opracowaną przez siebie techniką pracy z farbami akrylowymi, które wnikają w płótno tworząc w efekcie żywą kolorystycznie matową i szlachetną powierzchnię. Brała udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Australii, Stanach Zjednoczonych, Szwecji, Portugalii, Hiszpanii oraz w zbiorach Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie.