72 Aukcja Młodej Sztuki / 20 czerwca 2018

67. Agata Krutul-Suchocka | Fiskebater, 2018

HomeAukcje archiwalne72 Aukcja Młodej SztukiFiskebater, 2018
67
Fiskebater, 2018

Agata Krutul-Suchocka

Fiskebater, 2018

technika własna, akryl, płótno, 50 x 70 cm, sygn. l.d.: AAKRUTUL2018 oraz na odwrocie

Agata Krutul-Suchocka Ur. w 1983 r. Absolwentka Wydziału Artystycznego  Instytutu Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie, dyplom z malarstwa w pracowni Jana Gryki, a także Wydziału Malarstwa  ASP w  Krakowie, dyplom ze scenografii w pracowni prof. Małgorzaty Komorowskiej . Związana z Akademią Teatralną w Białymstoku i teatrem Papahema. Od wielu lat nauczyciel rysunku i malarstwa. „Moje malarstwo w ostatnich latach opiera się głównie na tematyce marynistyki, bo w nim odnajduję spokój, którego z biegiem lat coraz bardziej mi potrzeba. Ma to też silny związek z upływającym czasem , ukazującym się w butwieniu i erozji, którym poddaje się każda,  nawet najtrwalsza materia. Moje prace też poddane są butwieniu. Tworzą się same, ja tylko dodaję im historię i komponuję. Czasami maluję też konie. Są dla mnie szlachetne i silne. Widzę w nich też efemeryczność, którą staram się ukazać w obrazach.”
Cena wylicytowana
1 200 zł