olej, deska, 23,5 x 32 cm, na odwrocie cztery papierowe naklejki: Kunsthaus Schaller w Stuttgarcie, z biografią artysty, właścicielska oraz wystawiennicza
- Kunstwerke aus Lüdenscheider Privatbesuch w Stadthaus w Ludenscheicht, 28.04-14.05.1968, poz. kat. 14
Adolf Dressler Studiował we Wrocławiu u J. H. Chrystopha Königa i Ernsta Rescha, później u Jacoba Beckera (w okresie 1855 – 64) we Frankfurcie nad Menem. Od 1862 roku działał we Wrocławiu, gdzie w 1880 roku założył prywatną pracownie malarstwa pejzażowego. Przez współczesnych uważany był za jednego z najwybitniejszych malarzy pejzażystów drugiej połowy XIX w. Malował przede wszystkim widoki i krajobrazy z okolic Dolnego Śląska, utrzymane w nastrojowym klimacie i oddane z realistyczną dokładnością.