olej, płótno, 82 x 111 cm, sygn. l.d.: Dolf Dressler, na odwrocie na blejtramie naklejka z tytułem w jez. niemieckim.
Adolf Dressler Studiował we Wrocławiu u J. H. Chrystopha Königa i Ernsta Rescha, później u Jacoba Beckera (w okresie 1855 – 64) we Frankfurcie nad Menem. Od 1862 roku działał we Wrocławiu, gdzie w 1880 roku założył prywatną pracownie malarstwa pejzażowego. Przez współczesnych uważany był za jednego z najwybitniejszych malarzy pejzażystów drugiej połowy XIX w. Malował przede wszystkim widoki i krajobrazy z okolic Dolnego Śląska, utrzymane w nastrojowym klimacie i oddane z realistyczną dokładnością.