Aukcja Sztuki Współczesnej / 30 października 2021

61. Janusz Rafał Głowacki | Konfiguracje, 2019

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki WspółczesnejKonfiguracje, 2019
61
Janusz Głowacki | Konfiguracje, 2019

Janusz Rafał Głowacki (ur. 1959)

Konfiguracje, 2019

olej, płótno, 70 x 70 cm, sygnowany na odwrocie: 'J.R. GŁOWACKI 2019 "KONFIGURACJE"'

Janusz Rafał Głowacki
Studiował Architekturę Wnętrz i grafikę warsztatową na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom obronił w 1985 roku w pracowni Andrzeja Pietscha. Profesor nadzwyczajny w Katedrze Malarstwa na Uniwersytecie Humanistyczno–Przyrodniczym w Częstochowie. Laureat I nagrody na 75 Wystawie Malarstwa i Rzeźby w Chicago w 2011 roku i wyróżnienia honorowego na V Międzynarodowym Biennale Obrazu Qadro-Art W Łodzi w 2016 roku. Brał udział w licznych wystawach, m.in. w Japonii, Brazylii, Niemczech, Belgii, Francji i we Włoszech. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Polskiego w Ameryce w Chicago, Pontifícia Universidade Católica de Campinas w Brazylii, Regionalnego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Częstochowie.
Cena wylicytowana
14 000 zł