Aukcja ze zbiorów Kolekcjonera / 4 October 2023

21. Zdzisław Beksiński | Bez tytułu, 1974

Past auctionsAukcja ze zbiorów KolekcjoneraBez tytułu, 1974

Zdzisław Beksiński (1929 Sanok - 2005 Warszawa)

Bez tytułu, 1974

olej, płyta, 73 x 88,6 cm, sygn. na odwrociu: BEKSIŃSKI | 1974

PROWENIENCJA:
- kolekcja prywatna, Paryż (zakup bezpośrednio od artysty w latach 70. XX w.)
- Wejman Gallery, Warszawa
- Aukcja Sztuki Współczesnej, Agra Art, Warszawa, 11.06.2017,
- Aukcja Sztuki Współczesnej, Sopocki Dom Aukcyjny, Galeria w Sopocie,
30.09.2017, poz. 8, cena wywoławcza: 70.000,00 zł, estymacja:
100.000,00-120.000,00 zł, cena sprzedaży: 100.000,00 zł, certyfikat autentyczności z dn. 3.10.2017
- od października 2017 r. w kolekcji prywatnej w Polsce

- Beksiński w Pruszczu Gdańskim, Dom Wiedemanna w Pruszczu Gdańskim, 22-30.10.2022

Do obiektu dołączono dokumentację badawczo-konserwatorską wykonaną przez PRACOWNIĘ ANALIZ I KONSERWACJI DZIEŁ SZTUKI NCP
POLAND Sp. z o.o.

410 000 zł