akwarela, papier, 43,5 × 28,5 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: WW, na odwrocie: stempel owalny z napisem:
ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY
(w środku mon. wiązany WW); niżej numer ze spuścizny artysty: 001531,
oraz datowany ołówkiem p. d.: 1925
Sportretowana to Anna zwana Hanusią, pierwsza córka Ireny i Wojciecha Weissów. Urodzona w 1921 r., późniejsza lekarka, współtwórczyni polskiej alergologii, zmarła w 1970 roku.